Siia tuleb tekst, et SSO on UUS ja katsetame.

Vaata lahtiolekuaegasid
Autoriõiguse seminar

Autoriõiguse seminar 2023

Autoriõiguse seminar 2023

Autoriõiguse päevale pühendatud Eesti Rahvusraamatukogu traditsiooniline seminar vaatleb tänavu autoriõiguseid õige erilisel ajal ning kannab nime „Paberraamatust tehistaibuni. Autoriõiguslikke küsimusi analoog- ja digikeskkonnas“. Seminari juhib Eesti Esitajate Liidu tegevjuht Urmas Ambur. 

AEG: 20. aprill 2023 kell 10–15 
KOHT: Eesti Arhitektuurikeskus (Põhja pst 27a, Tallinn) 
OSALEMINE: Eelregistreerimisega kuni 16. aprillini (kohtade arv on piiratud) 
OSALUSTASU: 0 

  • Milline võiks olla autorite jaoks õiglane laenutustasu? Teemat avab Ainiki Väljataga Autorihüvitusfondist. 
  • Kas autoritele tuleks luua uus hüvitusmehhanism? Kärt Nemvalts Justiitsministeeriumist tutvustab uuringu tulemusi, mis heidavad valgust teoste kasutamise ulatusele hariduserandi raames. 
  • Mida kujutab endast üks hea autorileping ja mis saab autoriõigustest pärast autori surma? Seoses kirjandusteoste uute vormide, e- ja audioraamatute ning laenutusvõimaluste laienemisega digikeskkonnas, nõuavad lepingud järjest enam tähelepanu. Advokaadid Ivo Mahhov Välisõigusabi Advokaadibüroost ja Priit Lätt PwC Legalist selgitavad olukorda. 
  • Kuidas veebis fotosid õigesti kasutada? Pildipankadest, veebifotodest ning nende kasutustingimustest kõneleb Euroopa kaubamärgi- ja disainivolinik Mari Must
  • Millist rolli hakkab tehisintellekt inimese ja tema loomingu kõrval mängima ning mis meid ees võiks oodata? Oma nägemust jagavad kuulajatega advokaadid Peeter Mõtsküla Trinitist ning Helery Maidlas ja Olivia Kranich Sorainenist. 

Kutsu lahkesti ka oma kolleege ja mõttekaaslasi osalema ning liitu sündmusega Facebookis! 

_____________ 

Täpsem ajakava ja täiendavad kõnelejad lisanduvad peagi siia lehele. 

Kontakt